Dlaczego jeden z głównych inwestorów martwi się o kryptoidy, które mogłyby ostatecznie zwiększyć Bitcoin

Krzywa kryptoreceptury była dość stroma, zwłaszcza jeśli chodzi o inwestorów tradycyjnych. Sukces wielu projektów związanych z łańcuchem blokowym zaczął zmieniać tę tendencję, w miarę jak coraz więcej nowych inwestorów zalewa rynek kryptoński.

Jeden wybitny anielski inwestor nadal nie jest przekonany, że rodzący się rynek jest na tyle dojrzały, aby uzasadnić swoje rozsądne inwestycje, ponieważ uważa, że 99% istniejących obecnie projektów kryptograficznych to „śmieci“.

Zauważa on jednak, że pozostałe 1% projektów, które mogą dostarczyć funkcjonalnych i praktycznych produktów, może „zmienić świat“.

Uber / Anioł Robinhood szykuje się przeciwko przemysłowi kryptońskiemu

Jason Calacanis jest dobrze znany w społeczności inwestorskiej ze względu na jego wczesne inwestycje w garść głównych tzw. jednorożców – w tym Uber, Robinhood i innych.

Pomimo tego, że wcześnie zaadoptował Internet i kieruje się wieloma trendami, które ukształtowały tradycyjny krajobraz inwestycyjny, Calacanis pozostaje bardzo sceptyczny wobec rynków kryptograficznych.

W przeszłości oferował on mieszane poglądy na temat Bitcoin i całej branży kryptograficznej, twierdząc w maju 2019 r., że BTC „prawdopodobnie zostanie zastąpiona przez nową technologię“, ponieważ jest ona w dużym stopniu „manipulowana“.

Stwierdził również notorycznie, że w przyszłości prawdopodobnie spadnie ona gdzieś pomiędzy 0 a 500 dolarów.

Później zaproponował nieco bardziej bycze spojrzenie na krypto walutę, rozmawiając z Anthonym „Pomp“ Pompliano na odcinku jego podkastu z zeszłego tygodnia, w którym powiedział, że będzie otwarty na przydzielenie niewielkiej części swojej wartości netto Bitcoinowi.

W ten weekend Calacanis powiedział jednak, że nadal uważa, że „99% projektów kryptograficznych to śmieci“ i że większość z nich jest prowadzona przez urojonych i niewykwalifikowanych „idiotów“.

Zauważył jednak, że 1% projektów kryptograficznych, które nie mieszczą się w tej kategorii, ma szansę zmienić świat.

„Historycznie, 99% projektów kryptograficznych to śmieci prowadzone przez niewykwalifikowanych „idiotów“, urojonych, ale poniżej średniej założycieli lub oszustów… ten 1%, który nie pasuje do tej kategorii, może zmienić świat“. Czekam, aż ten 1% dostarczy swój produkt, żebym mógł rozmawiać z ich klientami. Masz klientów?“

Max Keiser: Niechęć inwestorów do wejścia na rynek zwiększa presję na kupujących.

Max Keiser – wczesny inwestor Bitcoin i rzecznik benchmarku aktywów cyfrowych – wyjaśnił w nawiązaniu do komentarzy Calacanisa, że niechęć inwestorów do wejścia na rynek kryptograficzny przyczynia się do presji „pent-up buying“.

Twierdzi, że niezdecydowani inwestorzy w końcu zaczną panikować kupując Bitcoin, pomagając w napędzaniu dużej tendencji wzrostowej.

„Bardziej zagubione kupowanie“. W pewnym momencie, Jason zacznie panikować kupując BTC. Im bardziej zwleka teraz, tym większa panika kupuje później. (To jest tylko ludzka natura).“

Co za katalizator „FOMO“, który pobudzi ten paniczny zakup, pozostaje do zobaczenia.